صدازدنی تصویب بودجه مستمری بگیران اخبار اجتماعی

صدازدنی: تصویب بودجه مستمری بگیران اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات آخرین برنامه 90 با شفر و جهانبخش

عادل فردوسی‌پور در برنامه نود نهایی فصل گفت‌وگوهای جذابی با وینفرد شفر و علیرضا جهانبخش داشت و به حواشی فینال جام حذفی پرداخت. 

آخرین برنامه 90 با شفر و جهانبخش

آخرین برنامه 90 با شفر و جهانبخش

عبارات مهم : ایران

عادل فردوسی پور در برنامه نود نهایی فصل گفت وگوهای جذابی با وینفرد شفر و علیرضا جهانبخش داشت و به حواشی فینال جام حذفی پرداخت.

به گزارش ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب(هفدهم اردیبهشت ماه) از ساعت 22:46 شروع شد که در ابتدا آیتم هایی به مصاحبه با امیر قلعه نویی و مهدی ترابی تخصیص داده شده است داشت و در ادامه به حواشی فینال جام حذفی و نابینا شدن یک هوادار استقلال در گفت وگوی تلفنی با سعید فتاحی پرداخته شد؛ آنالیز داوری ها و پدیده های لیگ هفدهم بخش دیگری از این برنامه بود ولی جالب ترین بخش آخرین نود فصل به مصاحبه ضبط شده است با وینفرد شفر، سرمربی استقلال و مصاحبه تصویری زنده با علیرضا جهانبخش، ستاره ایرانی آلکمار و آقای گل لیگ اردیویسه هلند تخصیص داده شده است پیدا می کرد که مشروح این اتفاقات را در زیر می خوانید:

نظرسنجی

آخرین برنامه 90 با شفر و جهانبخش

مخاطبان برنامه نود می توانند در پاسخ به پرسش «نماینده یا نماینده های کشور عزیزمان ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؟»، یکی از گزینه های «استقلال»، «استقلال و پرسپولیس»، «پرسپولیس و ذوب آهن» و «ذوب آهن» را گزینش کنند.

آنچه در برنامه نود امشب (97/02/17) می بینید:

– قهرمانی استقلال در جام حذفی و حاشیه های مراسم خوش حالی قهرمانی و اتفاقات عجیب آن.

عادل فردوسی‌پور در برنامه نود نهایی فصل گفت‌وگوهای جذابی با وینفرد شفر و علیرضا جهانبخش داشت و به حواشی فینال جام حذفی پرداخت. 

– مصاحبه با وینفرد شفر، سرمربی استقلال.

– مروری بر پدیده ها، ترین های فصل و داوری های لیگ.

قلعه نویی: می توانستیم در کورس قهرمانی باشیم

امیر قلعه نویی، سرمربی ذوب آهن که جهت دومین بار به عنوان مربی برتر ماه نود گزینش شده است بود، در گفت وگویی ضبط شده است عنوان کرد: این جایزه و هدیه را که کمترین سهم را در آن دارم، به کارگران زحمت کش کارخانه ذوب آهن تقدیم می کنم.

آخرین برنامه 90 با شفر و جهانبخش

او ادامه داد: عقیده دارم ذوب می توانست در کورس قهرمانی باشد که این اتفاق نیافتاد ولی خدا را شکر در نیم فصل دوم پرسشها تیم ما حل شد؛ پرسپولیس در تنها مسابقه ای که در چهار، پنج هفته نهایی لیگ تمام نفراتش را داشت و محکم بازی کرد، برابر ما بود و خوشحال هستم که بازیکنانم با زحمت زیاد توانستند به برد برسند و باخت یک بر صفر را با پیروزی 2 بر یک عوض کردن دهند.

قلعه نویی تصریح کرد: نزدیک 20 سال است مربیگری می کنم و بیش از 30 سال است در فوتبال حضور دارم ولی امسال شرایط مشکل داشتیم که همدلی اعضای تیم موجب شد از شرایط سخت عبور کنیم؛ اگر یک بازی را واگذار می کردیم شاید الان چهارم، پنجم بودیم.

عادل فردوسی‌پور در برنامه نود نهایی فصل گفت‌وگوهای جذابی با وینفرد شفر و علیرضا جهانبخش داشت و به حواشی فینال جام حذفی پرداخت. 

سرمربی ذوب آهن یادآور شد: از مهندس عبدالله پور، سردار مومنی و دکتر تقوی تقدیر می کنم که به ما کمک کردند؛ یک سری پرسشها هم با آقای فردوسی پور بود که کدورت هایی وجود داشت و مورد نیاز است از ایشان حلالیت بطلبم؛ اگر هم کاری کردم و ناراحتی بوده، حلالیت می طلبم؛ این فوتبال ها می آید و می رود.

او اضافه کرد: همسرم یار و یاورم بود؛ فرزندانم طی این چند سال اخیر مشکل های زیادی کشیدند که از همه آنها حلالیت می طلبم و عذرخواهی و تقدیر می کنم.

آخرین برنامه 90 با شفر و جهانبخش

مرور 10 گل برتر فصل 97-96

گل های قاسم حدادی فر(برابر سایپا)، علی علیپور(مقابل پیکان)، مهدی ترابی(برابر سپاهان)، داریوش شجاعیان(مقابل سپیدرود)، آگوستو سزار(برابر ذوب آهن)، آرزوی بزرگ قاسمی(مقابل استقلال تهران)، حمیدرضا علی عسگری(برابر استقلال تهران)، میلاد جهانی(مقابل سایپا)، صابر حردانی(برابر تراکتورسازی) و توحید غلامی(مقابل سایپا) 10 بازیکنی بودند که گل های ارزش به عنوان 10 گل برتر لیگ هفدهم از نگاه برنامه نود گزینش شد.

10 گل برتر لیگ برتر کشور عزیزمان ایران فصل 96-97

مهدی ترابی، مهاجم ملی پوش سایپا که به عنوان برترین بازیکن ماه از نگاه برنامه نود گزینش شده است بود، در گفت وگویی ضبط شده است اظهار کرد: این عنوان تلاش تمام بازیکنان و تیم سایپا بوده هست؛ تیم ما امسال خوب کار کرد؛ یک تیم پشت ما بازی می کرد ولی ما در گل زدن یا پاس گل زیاد دیده شدیم.

او با بیان اینکه تلاش همه تیم بود که امروز بازیکن ماه شدم، ابراز کرد: امیدوارم این روند را تا جام جهانی ادامه دهم و جزو لیست آقای کی روش باشم.

بازیکن سایپا اضافه کرد: علی آقا(دایی) امسال انگیزه زیادی به تمام تیم داد و جهت من و تیم سایپا موثر بود؛ ما جوان ترین تیم لیگ را داشتیم ولی علی آقا در کنار زمین انگیزه خاصی به ما می داد؛ اگر در برهه ای از لیگ از سوی کلوب حمایت می شدیم، نتیجه بهتری می گرفتیم ولی باز هم نتیجه های خیلی خوبی کسب کردیم و توانستیم به عنوان تیم چهارم راهی لیگ قهرمانان آسیا شویم.

ترابی تصریح کرد: قطعا اگر تلاش بیشتری کنم آقای کی روش می تواند من را زیاد ببیند؛ همه تلاشم را انجام می دهم ابتدا در لیست تیم ملی قرار بگیرم و بعد در ترکیب حضور داشته باشم؛ امیدوارم همراه تیم ملی در جام جهانی نتیجه های خوبی کسب کنیم.

* گزارشی از دیدار فینال جام حذفی که با برتری یک بر صفر استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران برابر خونه به خونه بابل همراه بود، پخش شد.

– دراگان اسکوچیچ: دو روز استراحت ما نسبت به استقلال کمتر بود؛ آیا غیبت 10 بازیکن ما کافی نبود که این داوری را هم گذاشتند؟؛ چیزهایی که اینجا دیدم، واقعا خجالت آور بود.

شفر: کار کلوب استقلال هم نیاز به تغییرات دارد!

وینفرد شفر، سرمربی استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت وگویی ضبط شده است با فردوسی پور انجام داده بود که مشروح بخش اول بیانات او در زیر آمده است:

– در تیم کارلسروهه که سرمربی بودم، جدای از کاریزما، ما فوتبال خوبی بازی می کردیم و بارها توانستیم بایرن مونیخ و تیم های بزرگ را شکست دهیم؛ 10 سال در آن تیم بودم و تیم را از لیگ دو به لیگ یک آوردم و به لیگ اروپا رفتیم.

– بایرن مونیخ هفت بازیکن از ما(کارلسروهه) جذب کرد؛ در فینال اروپا برابر والنسیا 4 بازیکن از تیم ما در ترکیب بایرن بود؛ اولی هوینس پول می داد و بازیکنان ما را می خرید چون تیم ما وضع مالی خوبی نداشت؛ از پِی تا سقف منزل را ساختیم ولی حالا همه چیز خراب شده است و تیم به لیگ سه رفته است.

– آیا شما(فردوسی پور) در آلمان زندگی می کنید که تا این اندازه اطلاعات دارید؟؛ مهمت شول را نخستین بار برابر کلن بازی دادم که یک گل زد؛ فوتبال واقعا عجیب و غریب هست؛ دومین بازی اولیور کان و نخستین بازی مهمت شول بود؛ مردم اصتلاحا می گفتند باید کتم را در بیاورم؛ روی کاغذ تیم ضعیف تری از کلن بودیم ولی در نهایت 4 بر یک بردیم و آنطور خوشحالی کردم ولی حالا سردم است و آن کت را می خواهم.

– جام حذفی راحت نبود.

– بزرگترین مسئله همین است که خیلی از اطرافیانم می گفتند باید در بازی های حذفی با اختلاف سه، چهار گل برنده شویم، ولی من این حرف ها را از این گوش می شنیدم و از گوش دیگر در می کردم.

– اگر حریف ببازد، می گویند تیم لیگ پایین تر از استقلال شکست خورد و مشکلی نیست ولی اگر استقلال مغلوب شود، حرف های زیادی پیش می آید.

– همه تیم ها جلوی استقلال انگیزه دارند؛ هنگامی که گل نزنیم تیم حریف رفته رفته به خودش می آید؛ در فینال مورد نیاز نیست خیلی قشنگ بازی کنید و باید برنده شوید.

– مشابه مراسم قهرمانی استقلال را دیده بودم؛ هنگامی که مردم بیرون زمین هستند مشکلی نیست ولی در خرمشهر تماشاگران از چپ و راست وارد زمین می شدند که این اتفاق خوبی نیست؛ ما هم تصویر می گیریم و مشکلی نیست ولی اینکه دست آدم را می کشند، درست نیست.

– بدون طرفداران، موفقیت امکان پذیر نیست؛ عالی ترین هواداران را در کشور عزیزمان ایران و یکی از عالی ترین های آسیا را داریم؛ یک آقایی به نام اسماعیل در خرمشهر سنگ به چشمش خورد؛ به او می گویم کلوب می خواهد به تو یاری کند و عالی ترین آرزوها را جهت تو و خانواده ات دارد.

– تعریف فلافل را خیلی شنیدم ولی شاید دیگر باید مراقب وزنم نیز باشم؛ پسرم آنجا(خرمشهر) غذا خورد و گفت خوشمزه است!

– اینطور نبود که بگویم افراد داخل کلوب نمی درخواست کردند جام را ببریم؛ من اطراف کلوب را گفتم؛ من عاشق کشور عزیزمان ایران هستم که مردم با محبتی دارد و ما نیز طرفداران خوبی داریم.

– کشور عزیزمان ایران فرش، خاویار، کباب، زعفران و همچنین شایعات خیلی خوبی دارد؛ از داخل کلوب اینطور نبود که نخواهند قهرمان شویم چون در داخل کلوب همه می درخواست کردند ما قهرمان شویم؛ همه از قهرمانی تیم خوشحال بودند و می درخواست کردند با جام تصویر بگیرند.

– هر لحظه این شایعات وجود دارند و همه جا هستند؛ جهت من مهم نیست ولی دوست ندارم وارد حریم شخصی من شوند.

– من راجع به اردوی پیش فصل اخیر ارمنستان اطلاعات کامل دارم؛ تک ضرب و دو ضرب بازی می کنیم و کمتر توپ بلند می فرستیم؛ در امر تاکتیکی بهتر شدیم ولی در کلوب هم نیاز است تغییراتی انجام شود؛ باید تعهدات به موقع عملی شود و پرداخت ها در وقت مقرر باشد؛ من از جان جهت کلوب و تعصب مایه می گذارم؛ می خواهیم تیم در دراز مدت در سطح اول آسیا باشد و به جایگاه واقعی خود برگردد.

– فوتبال کشور عزیزمان ایران را خوب می شناختم؛ قبل از حضورم در استقلال از بازیکنانی مثل علی دایی، علی کریمی، وحید هاشمیان، مهدوی کیا و … آشنایی داشتم.

استقلال یک برند هست؛ مثل رئال مادرید و بایرن مونیخ؛ بازیکنان باید بدانند در کدام تیم بازی می کنند؛ جوانانی که از آکادمی به تیم بزرگسالان می آیند، قلب ارزش آبی می شود و باید آکادمی کلوب درست شود.

– وقت آمدنم به استقلال مستقیما به من نگفتند که نشانه مهم تیم نگه داشتن در لیگ است ولی این مسئله جهت عده ای مهم بود.

– نمی خواهم از مربی قبلی بد بگویم ولی در جلسه اول تمرین فهمیدم بازیکنان خوشحال نبودند و روحیه نداشتند که به دنبال عوض کردن شرایط بودند؛ روز به روز دیدیم لبخند بازیکنان بزرگ و بزرگتر می شود.

– ابتدا چند برد داشتیم و بعد از باخت به پرسپولیس، متحول شدیم؛ هنگامی که می بازی همه ناراحت هستند ولی بازیکنان ما بعد از مسابقه های خوشحال بودند.

– اول سر تمرین حاضر می شوم و آخرین نفر به رختکن می روم و با تمام بازیکنان حرف می زنم؛ هنگامی که یک بازیکن خوب نیست، او را به حال خودش رها نمی کنم و مدام با او حرف می زنم؛ شاید بازیکن مسئله آمادگی جسمانی دارد که جهت او تمرین اختصاصی می گذارم.

– پژمان(منتظری) یک رهبر هست؛ امیدوارم زیاد لبخند بزند و از او می خواهم؛ امید ابراهیمی هم مثل یک ژنرال و فرمانده هست؛ وریا هم همینطور؛ امید نورافکن جوان هم خوب هست؛ امروز به اسماعیلی گفتم تو که 20 دقیقه آخر عالی بودی، آیا از اول اینطور کار نکردی؟

– به بازیکنان می گویم باید در وقت مناسب انتقال یافته شوید و آمادگی مناسبی داشته باشید؛ علی کریمی در دبی بازی می کرد و سال 2005 عالی ترین بازیکن سال آسیا شد؛ در تعطیلات کریسمس او را در دبی دیدم و (بخاطر زیاد شدن وزن او) گفتم این بازیکن سال آسیاست؟

– گفتم علی کریمی این نبود و سه، چهار کیلو وزن اضافه تری دارد؛ سطح فوتبال امارات مثل کشور عزیزمان ایران نیست؛ اینجا به قدرت و آمادگی بیشتری نیاز دارد.

– به علی کریمی گفتم شنیدم عالی ترین بازیکن آسیا شدی؛ او بعد به بایرن رفت و با ماگات کار کرد؛ ماگات با کسی شوخی ندارد و هر روز اجبار می کند 20 کیلومتر بدوید ولی بازیکن خیلی خوبی بود؛ باور کنید.

– هنگامی که به آلمان می روید، باید اعتماد به نفس داشته باشید؛ باید بگویید می خواهم برنده شوم؛ هنگامی که یک بازیکن تازه می آید، رهبران تیم می بینند با او می توانند به موفقیت برسند یا خیر؛ هنگامی که یک بازیکن خودش را نشان نمی دهد، تضمینی نیست او را قبول کنند.

– ما با کادرمان خیلی حرف می زنیم؛ سانی، ساشا و … حرفشان را می زنند و ما یک تیم هستیم و با بازیکنان صحبت می کنیم.

* گزارشی به هوادار استقلال که در جریان دیدار فینال جام حذفی برابر خونه به خونه از ناحیه چشم آسیب دیده و نابینا شده است بود، تخصیص داده شده است داشت و مصاحبه ای تلفنی با او انجام گرفت؛ این تماشاگر بیان کرد بعد از گل استقلال یک جسم عجیبی به چشم او برخورد کرد و آیا مسؤولان نظارتی روی هواداران صنعت نفت و خونه به خونه نداشتند که این اتفاق جهت او رخ داده هست.

* آنالیزی به بازیکنان جوان و سورپرایزهای تازه لیگ هفدهم تخصیص داده شده است داشت که در آن یونس دلفی، محمد نادری، ایمان سلیمی، میلاد بدرقه، محمد شریفی، امیر روستایی، مهدی رحیمی، سید مجید حسینی، مهران درخشان مهر، طاها شریعتی، مصطفی سالاری، عارف غلامی، عارف آقاسی و … به عنوان پدیده های لیگ معرفی شدند.

ترین های بازیکنان در لیگ هفدهم

امید ابراهیمی(پاس)، عیسی آل کثیر(شوت)، مهدی ترابی(پاس کلیدی)، فرناندو دخسوس(مهار)، علیرضا عزت کرامت(قطع پاس)، حجت حق وردی(دفع توپ)، محمدرضا حسینی(دریبل)، محمد کشور عزیزمان ایران پوریان(تکل موفق)، کی روش استلی(نبرد هوایی) و ابراهیم صالحی(خطای مجبور شده).

* گزارشی از مراسم خوش حالی قهرمانی پُر حاشیه تیم استقلال که با حواشی زیاد و ورود تماشاگران به زمین بود، پخش شد.

فتاحی: شاید فینال جام حذفی از خرمشهر برود

سعید فتاحی، مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ در گفت وگوی تلفنی با برنامه نود اطراف حواشی مراسم خوش حالی قهرمانی استقلال در جام حذفی اظهار کرد: ابتدا مورد نیاز است بگویم آقای تاج با وزیر هماهنگ کردند تا مسئله استخدام رسمی هوادار آسیب دیده استقلال حل شود.

او ادامه داد: چهار سال قبل که تاج رییس شرکت لیگ، در جلسه ای عنوان کردیم تا مثل همه جای دنیا، ورزشگاه ثابتی جهت فینال جام حذفی باشد؛ مسابقه های جام حذفی، یادواره آزادسازی خرمشهر نامگذاری و برگزار شده است هست؛ به همین علت با پیگیری های انجام شده، هنگامی که متوجه شدیم چنین ورزشگاهی در خرمشهر در حال ساخت هست، از سه سال پیش فینال جام حذفی را در این شهر برگزار کردیم.

فتاحی تصریح کرد: خرمشهر سه سال قبل در لیگ سه هم تیم نداشت ولی شور و هیجانی که با رفتن فینال جام حذفی، در این شهر به وجود آمد در این موفقیت تاثیر گذاشت!

مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ تصریح کرد: پارسال گفتیم اگر کیفیت زمین چمن و نور ورزشگاه خرمشهر اصلاح پیدا نکند، دیگر فینال در این استادیوم نخواهد بود که این پرسشها برطرف شد.

فتاحی تاکید کرد: امسال هم تا زمانی که آقای رحمتی جام قهرمانی را اوج برد و بعد از او امید ابراهیمی این کار را کرد، همه چیز خوب پیش رفت، ولی هنگامی که 5 نفر به زمین پریدند، بقیه تماشاگران چنین کاری کردند؛ ضمنا باید بگویم در سه، چهار روز گذشته که منچسترسیتی قهرمان شد، تماشاگران به زمین ریختند؛ لطفا به اتفاقات سال اولی که فینال جام حذفی در خرمشهر برگزار شد، اشاره کنید که همه گفتند اتفاق خوبی رخ داد.

او عنوان کرد: نیروی انتظامی ورزشگاه خرمشهر، همان نیروی انتظامی ای است که در اهواز هر هفته دو بازی بزرگ را می رود؛ مسئله را تماشاگران به وجود آوردند که به زمین پریدند.

فتاحی یادآور شد: جهت برگزاری فینال جام حذفی در سال بعد شهرهای دیگر را هم بررسی می کنیم چون تمام شهرهای کشور عزیزمان ایران در جنگ تحمیلی شهید داده اند.

مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ ابراز کرد: از مردم و تماشاگران خواهش می کنم سنگ پرتاب نکنند چون این سنگ ها به سر هموطنان برخورد می کند!

فتاحی در خصوص ساخت سکوی قهرمانی جهت استقلال از اواسط نیمه دوم فینال جام حذفی گفت: همان سکوی قرمز پرسپولیس را آوردیم چون تیم خونه به خونه هم اگر قهرمان می شد، باید رنگ قرمز روی سکو می زدیم!؛ جهت قهرمانی دو تیم تدابیر مورد نیاز را داشتیم.

مسؤول برگزاری مسابقه های شرکت لیگ راجع به مصدومیت تیام در زمین چمن ورزشگاه نفت و گاز اروند خرمشهر عنوان کرد: دفعه اول تیام بود که مصدوم شده است است؟؛ جای دارد از آقای قلعه نویی تقدیر کنم چون سال قبل تراکتورسازی سال گذشته بخاطر کیفیت بد زمین چمن ضرر کرد ولی آقای قلعه نویی گفتند بخاطر احترام به خون شهدای خرمشهر حرفی نمی زنم و اعتراضی ندارم.

او اضافه کرد: شک نکنید تذکر و پیشنهادی که موجب پیشرفت فوتبال شود را بنده و همکارانم با جان و دل قبول می کنم ولی شما هم ساختن فرهنگ داشته باشید.

* آیتمی به از یاد رفتن و روزهای نه چندان خوبی که تیم باسابقه شموشک نوشهر پیدا کرده، تخصیص داده شده است داشت و طی آن گفت وگویی با مدیران و بازیکنان سابق و همچنین مردم این شهر انجام گرفته بود.

* کارشناسی داوری بازی استقلال و خونه به خونه

خطای پنالتی حاج محمدی روی روزبه چشمی اعلام نشد که داور تصمیم اشتباهی داشت.

مجید حسینی، مدافع استقلال روی حمید کاظمی مرتکب اشتباه شد و داور به اشتباه جهت خونه به خونه پنالتی نگرفت.

خطای پنالتی روی علی قربانی اعلام نشد و زرگر تصمیم اشتباهی داشت.

خطایی روی جپاروف رخ نداد و تصمیم داور در ادامه بازی درست بود.

حاج محمدی، پای نورافکن را زد و باید به سود استقلال پنالتی اعلام می شد.

* آنالیزی از داوری های لیگ هفدهم پخش شد که در آن عنوان شد کوپال ناظمی، علی صفایی، حسین زرگر و اشکان خورشیدی داورانی بودند که کمترین غلط های بزرگ داوری را داشتند؛ همچنین کمترین درصد بازی بدون اشتباه بزرگ را حمید حاج ملک، وحید کاظمی و علیرضا فغانی داشتند که در نوع خود عجیب بود؛ مهدی مرجان زاده در چهار بازی قضاوت کرد ولی فقط یک اشتباه بزرگ داشت؛ گسترش فولاد بیش از همه تیم ها در غلط های داوری سود برده و بعد از آن سپاهان، استقلال خوزستان و پارس جنوبی قرار دارند؛ ضمنا سایپا، پرسپولیس و فولاد سوت ها به ضررشان بود و بیشترین ضرر را کردند.

حرکات تکنیکی برتر لیگ هفدهم

علی قلی زاده(3 بار)، لوسیانو پریرا(2 بار)، مهدی ترابی(2 بار)، امین قاسمی نژاد، امیرمحمد پناهی، سرور جپاروف، روزبه شاه علی دوست، جورجی ولسیانی، سجاد شهباززاده، محمدعلی فرامرزی، محمدصادق بارانی.، سینا خادم پور، مهدی کیانی، رضا جبیره، داریوش شجاعیان، رحیم زهیوی، امید جهانبخش، کمال کامیابی نیا، حسن بیت سعید، ربیع عطایا، صابر حردانی، محسن کریمی و امید سینگ.

شفر: رییس استقلال من هستم!

بخش دوم و نهایی مصاحبه ضبط شده است فردوسی پور با وینفرد شفر، سرمربی استقلال هم پخش شد که متن بیانات سرمربی استقلال در زیر آمده است:

– عالی ترین عملکرد استقلال در این فصل بازی در پایتخت کشور عزیزمان ایران برابر الریان بود.

– در استقلال باید در تمام بازی ها برنده شوید؛ اول وحشت سقوط وجود داشت ولی همان آدم هایی که وحشت داشتند الان می گویند باید قهرمان آسیا شویم؛ ما فقط تیام را گرفتیم؛ در استقلال باید ببریم و ببریم.

– هر دو دروازه بان ما خوب هستند؛ اول که به استقلال آمدم، رحمتی کنار گذاشته شده است بود و مشکلاتی با سرمربی سابق تیم داشت؛ با او صحبت کردم و گفتم می تواند برگردد؛ نمی دانستم ولی شنیده بودم گلر خوبی هست؛ در جام حذفی به او بازی دادیم؛ برابر الهلال که منتظری از ترکیب رفت، به یک فرد با تجربه در زمین نیاز داشتیم؛ حسینی گلر خوبی است و می داند باید چه کاری انجام دهد ولی رحمتی خودش یک مربی است و با بازیکنان صحبت می کند؛ معلوم بود حسینی از این شرایط راضی نیست؛ حسینی فاکتورهای مورد نیاز جهت گلری را دارد و دروازه بانی جهت آینده هست؛ کارلوس کی روش عالی ترین ها را به روسیه می برد و حسینی را هم خواهد برد؛ به حسینی گفتم ما در زمین 11 بازیکن در زمین نیاز داریم نه 1+10 بازیکن و باید بازی کنی، با بازیکنان حرف بزنی و این کارها را انجام دهی؛ او دو سال دیگر عالی ترین گلر آسیا خواهد شد و خیلی پرسشها را یاد گرفته است.

– متوجه نمی شوم هنگامی که دو گلر خوب در یک تیم باشد، آیا یکی از آنها ضربه می بینید؛ ما دو گلر خیلی خوب داریم؛ قبل از دربی حسینی دو اخطاره بود و محروم شد؛ اگر رحمتی نبود باید یک دروازه بان جوان بازی می دادیم؛ اگر دربی را می باختیم، همه می گفتند آیا باختی؟ چرا؟ ما می خواهیم دو گلر خوب داشته باشیم چون به یکدیگر کمک می کنند.

– هر دو دروازه بان می مانند؛ رییس من هستم؛ چه کسی می خواهد برود؟ جهت چه برود؟؛ نه؛ اگر قرار باشد گلر خیلی خوب را تقدیم یک کلوب دیگر کنم، باید مبلغ زیادی جهت جذب یک گلر دیگر بدهیم.

– حسینی، امید ابراهیمی یا وریا غفوری بروند، من نمی مانم؛ اگر حسینی برود، شاید آن وقت کلوب مجبور شود یک و نیم میلیون دلار هزینه کند.

– مسئله سر تمرین با قرارداد این بود که بخاطر موفقیتم پیشنهادهایی از سایر کشورها داشتم؛ دو علت مهم که ربطی به پول نداشت.

– اینجا ماندم چون این تیم را دوست داشتم؛ اگر به الهلال یا یک تیم اماراتی می رفتم، می دانم نمی توانستم چنین شخصیتی پیدا کنم؛ می دانم که می توانیم تیمی قدرتمند پیدا کنیم.

– علت دوم ماندنم طرفداران بودند؛ هنگامی که در فینال حذفی به ورزشگاه رفتم، دیدم همه جا آبی هست؛ برابر العین تمام ورزشگاه 90 هزار آبی پوش بودند؛ از محمد پرسیدم این چیست؟ بدون طرفداران هیچ شانسی جهت موفقیت نداریم؛ یکی از دلایل ماندم همین هواداران بودند.

– ساشا در چند کلوب و تیم ملی تایلند با من بود؛ ساشا پسرم است و با هم کار می کنیم؛ رابطه ام با او مثل رابطه ام با دیگر مربیان هست؛ با خود ساشا حرف بزنید؛ او رابطه خیلی خوبی با بازیکنان دارند.

– خیلی دوست دارم که خانواده ام(و دخترم) فوتبالی هستند؛ طبق فرهنگی که در آلمان هست، نمی شود بگوید راجع به این و آن حرف نزن؛ اصلا نمی شود؛ امروز فهمیدم (دخترم) در کشور عزیزمان ایران هم طرفداران زیادی دارد.

– قبل از آمدنم به استقلال خیلی ها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … گفتند اگر به استقلال بیایی، خودت و خانواده ات را می کشیم ولی الان خبری از آنها نیست.

– یک بازیکن خیلی خوب پیدا کردم که یک ایجنت ایرانی به او زنگ زده و گفته بود به کشور عزیزمان ایران نرود ولی واقعا اینجا هیچ دردسری ندارد.

– خیلی از روزنامه های آلمانی راجع به استقلال می نویسند؛ ما در هشت ماه اخیر فقط دو بازی را باختیم و سوم جدول شدیم؛ تیم صدرنشین گروهی لیگ قهرمانان آسیا بودیم؛ کسی پرسپولیس را در اروپا نمی شناسد ولی هنگامی که می گویم استقلال را می شناسی می گویند بله؛ نمی خواهم علیه پرسپولیس حرف بزنم؛ ما در حال حاضر بااهمیت ترین سفیر فوتبال کشور عزیزمان ایران در آلمان، اروپا و حتی آسیا هستیم.

– به آلمانی ها گفتم به کشور عزیزمان ایران بیایید تا ببینید در این کشور چه می گذرد؛ کشور عزیزمان ایران زیباست و مردم خوبی دارد.

– بعد از جام جهانی 2006 بحث حضورم در تیم ملی کشور عزیزمان ایران بود؛ با یک نفر در کشور عزیزمان ایران در تماس بودم.

– کشور عزیزمان ایران در جام جهانی گروه مشکل دارد؛ کشور عزیزمان ایران هم مثل مراکش تیم خوبی است.

– جام جهانی حس خوبی دارد و بنده در جام جهانی کره و ژاپن همراه تیم ملی کامرون بودم.

– باید بتوانید مراکش را شکست دهید و بدانید در فوتبال همه چیز ممکن است چون اگر اسپانیا، پرتغال را شکست دهد، پرتغال صفر امتیاز بعد از بازی اول دارد و کشور عزیزمان ایران 3 امتیاز؛ باید مراکش را ببرید ولی آنها هم تیم خوبی دارند؛ باید بدانید همه چیز در فوتبال ممکن است.

– رابطه ام با کارلوس کی روش خوب است و دو دیدار با یکدیگر داشتم؛ یک بار هنگامی که گفته بود لیگ کشور عزیزمان ایران خوب نیست، حرف زدم؛ صحبت های خوبی مطرح کردیم.

– مربی تیم ملی و کلوب باید در کنار هم کار کنند چون خیلی خیلی مهم هست؛ باید جلسات زیادی همراه تمام سرمربیان لیگ برتری با مربی تیم ملی و فدراسیون داشته باشیم؛ فدراسیون باید این جلسات را ترتیب دهد؛ همه باید بیایند و نباید کمک مربی در این جلسات بیایند؛ این کار در آلمان عادی است و اگر خودِ سرمربی در این نشست ها نباشد، پروانه مربیگری او به مسئله می خورد.

– اهمیتی ندارد سرمربی کشور عزیزمان ایران فردی پرتغالی هست؛ من هم جاماییکایی، تایلندی یا کامرونی نبودم ولی در تیم ملی این کشورها کار کردم و الان می خواهم همه مربیان دور هم جمع شوند تا صحبت کنیم.

– حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی استقلال؟ نه نه!

– نمی توانم فارسی حرف بزنم ولی پسرم خیلی خوب و سریع فارسی را یاد گرفته هست؛ او نیازهای فارسی من را برطرف کرده است.

– مترجمی که اشتباه حرف هایم را ترجمه کرد یک بار همراه بود که به او گفتم خداحافظ!

– من هر لحظه برنامه نود را می بینم ولی متوجه حرف ها نمی شوم؛ آن آنالیز بحث برانگیز جهت شما بود؟ خیلی دردسر درست کرد.

* آیتمی به گل های تماشایی علیرضا جهانبخش در لیگ هلند تخصیص داده شده است داشت.

جهانبخش: به زودی اتفاقات خوبی برایم می افتد

علیرضا جهانبخش، ستاره ایرانی آلکمار که موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ اردیویسه هلند شده، در گفت وگویی تصویری با برنامه نود در فرودگاه امام خمینی، اظهار کرد: این تعریف کردن ها مسؤولیت من را سخت می کند؛ خدا را شکر بعد از پروازم این شانس را داشتم جلوی دروبین شما باشم و با مردم کشورم صحبت کنم.

او ادامه داد: واقعیت این است در شروع فصل انتظار آقای گلی نداشتم چون مهاجم کناری بودم؛ انتظار پاس گل از من بود و نشانه داشتم جزو برترین پاسورهای لیگ باشم، ولی به عنوان مهاجم گل زدن هر لحظه قشنگ است و به چشم می آید.

جهانبخش با بیان اینکه هر لحظه تلاش کردم جهت تیمم مثمر ثمر باشم، گفت: امسال آزادی عمل بیشتری داشتم که تمام این عوامل در زیاد کردن گل هایم موثر بود؛ نشانه مهم ام آقای گلی نبود ولی یک مقطعی فهمیدم می شود آقای گل شوم؛ تلاش کردم هر بازی نمایش خوبی داشته باشم؛ در مسابقه های نهایی هم که حساس بود، خدا را شکر توانستم به روند موفقیت هایم ادامه دهم و آقای گل شوم.

ستاره ایرانی آلکمار با اشاره به اینکه سال به سال شرایطم در باشگاهم بهتر شد، ابراز کرد: فصل اول با مصدومیت به این تیم آمدم؛ فصل دوم تلاش کردم نمایش خوبی ارائه کنم ولی امسال نشانه بزرگتری جهت گلزنی و پاس گل به همراه مثمر ثمر بودن جهت تیم داشتم که خدا را شکر توانستم به اهدافم برسم.

جهانبخش یادآور شد: فصل سختى ها و آسانى ها زیادی داشتیم ولی تلاش کردم در تمام مقاطع شرایط خوبم را حفظ کنم؛ هنگامی که فصل به آقای گلی ختم می شود، خستگی ام در می رود؛ حسی که از هوادارانمان گرفتم، در این چند سال در فوتبال هلند نگرفته بودم؛ تلاش کردم هر لحظه جهت تماشاگران آلکمار بازیکن خوبی باشم.

او اطراف پیشنهادش از کلوب ناپولی عنوان کرد: سخت است راجع به این مسئله حرف بزنم؛ فکر می کنم مسؤولان این کلوب در ورزشگاه و بازی های ما بودند ولی اینکه چه مقدار این مباحث جدی هست، نمی دانم؛ واقعا اگر اتفاقاتی پیش می رود، در جریان نیستم. نه با مدیر برنامه و نه با کلوب راجع به این مسئله صحبت کردم چون هدفم مسابقه های لیگ بود؛ حالا هم بعد از مسابقه های وقت بلندی است تا بتوانم راجع به اهداف بعدی ام حرف بزنم؛ امسال فصل فوق العاده بهتری از قبل بود؛ حالا نیز عنوان کردم دوست دارم در شرایط بهتری خودم را محک بزنم.

آقای گلی ایرانی آلکمار راجع به جدی شدن شایعات پیوستنش به ناپولی گفت: نمی توانم درصد یا چیزی جهت آن بگذارم؛ نه صحبت جدی شده، نه پیشنهادی از کلوب رسیده هست؛ خیلی حرفه ای نیست راجع به آن صحبت کنم ولی فکر می کنم اتفاقات خوبی در هفته های آینده رخ می دهد و امیدوارم گزینش خوبی داشته باشم.

جهانبخش اضافه کرد: نمی دانم قبل از جام جهانی انتقالم اتفاق می افتد یا بعد از آن؛ الان به تعطیلات آمدم تا کمی استراحت کنم و بعد تصمیم بگیرم.

مهاجم ایرانی آلکمار اظهار کرد: به کلوب گفتم می خواهم قدم بعدی را بردام؛ کلوب و هواداران آلکمار هم درک کردند؛ هر فوتبالیستی یک روز می آید و یک روز می رود؛ به آلکمار آمدم تا پیشرفت کنم و الان به هدفم رسیدم؛ تلاشم این است گزینش خوبی داشته باشم.

جهانبخش بعد از طعنه فردوسی پور جهت یاد گرفتن زبان ایتالیایی گفت: بد نیست آدم یک زبان بیشتری یاد بگیرد؛ ایتالیایی یا یک زبان دیگر.

ستاره ایرانی آلکمار ادامه داد: چیزی که از اطرفیان، مردم و طرفداران آلکمار و تیم های دیگر می شنوم این است که همه دوست دارند قدم خوبی جهت فصل بعد بردارم؛ حس خوب و ساپورت خوب از طرف مردم کشور عزیزمان ایران گرفتم و هر لحظه انرژی مثبتی دریافت کردم.

جهانبخش تصریح کرد: از مردم کشور عزیزمان ایران ممنون هستم؛ آنها انتظارات را از من اوج بردند و من هم تلاش می کنم قدم خیلی بزرگ بردارم؛ می خواهم شرایطی باشد که قدم رو به جلو و باشگاهی بزرگ تر از آلکمار بروم؛ دوست دارم با طمانینه و حس بهتر قدم بعدی را بردارم.

او راجع به جدال لفظی اش با کاپیتان آلکمار در مسابقه نهایی فصل گفت: در فوتبال این پرسشها طبیعی هست؛ این بازی آخر زیاد به چشم آمد ولی خیلی از بازی ها شد که این شرایط بود؛ خیلی از اوقات من یا او ناراحت می شدیم چون هر دو شانس آقای گلی داشتیم، ولی مسابقه آخر چون من در صدر جدول گلزنان بودم، شرایط بهتری داشتم؛ قبل از بازی نهایی لیگ بازیکنان به من گفتند تلاش می کنیم این اتفاق جهت تو بیافتد؛ حس خوب و اعتماد به نفس را از فرزند های تیممان گرفتم ولی نصف پاس گل های وقورست که مهاجم نوک بود را من دادم.

جهانبخش راجع به اینکه عالی ترین پاسور لیگ اردیویس هلند هم یک مراکشی بود، ابراز کرد: زییخ در سطح خیلی خوبی بازی می کند و امسال جزو عالی ترین های لیگ بود؛ خیلی ها راجع به پرتغال و اسپانیا حرف می زنند ولی مراکش کیفیت بالایی دارد و بازیکنانش در سطح خوب اروپایی بازی می کنند؛ حکیم بازیکن خوبی است و جام جهانی خوبی دارد؛ به عنوان بازیکن تیم ملی تمام انرژی ام را می گذارم تا عملکرد خوبی ارائه دهم.

او یادآور شد: جای دارد از تمام مردم تقدیر کنم که این مقدار حمایت داشتند؛ از پدر، مادر، خانواده و دوستانم تقدیر می کنم که هفته به هفته به من انگیزه دادند؛ هدفم این بود در آلکمار به موفقیت برسم؛ خیلی دوست دارم بازیکنان بیشتری از کشور عزیزمان ایران به اروپا بیایند؛ هنگامی که پرچم کشور عزیزمان ایران را در استادیوم می بینم، به آن افتخار می کنم ولی مسئله ای که برایم سخت هست، حضور کم بازیکنان ایرانی در اروپا است چون استعدادهای خیلی خوبی داریم؛ امیدوارم باز هم پرچم کشور عزیزمان ایران را اوج ببرم و زیاد لبخند را روی مردم کشور عزیزمان ایران بیاورم.

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور عزیزمان ایران طی یک هفته اخیر پخش شد.

* آیتمی به مراسم خوش حالی افزایش لیگ برتری شدن تیم نساجی در قائمشهر تخصیص داده شده است داشت.

* گزارشی از افزایش تیم شاهین شهرداری بوشهر به سرمربیگری مهدی پاشازاده به لیگ دسته اول پخش شد که جریان آن مصاحبه ای هم با مهدی طارمی، بازیکن ملی پوش بومی این شهر انجام گرفته بود.

نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 662 هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که 53 درصد از آنها اعتقاد به افزایش تیم های استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشتند.

آخرین برنامه نود فصل ساعت 02:17 بامداد روز سه شنبه، هجدهم اریبهشت ماه خاتمه یافت.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | بازیکن | برنامه | استقلال | استقلال | بازیکنان | سرمربی استقلال | علیرضا جهانبخش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs