صدازدنی تصویب بودجه مستمری بگیران اخبار اجتماعی

صدازدنی: تصویب بودجه مستمری بگیران اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث ٢ خون‌آشام شمال به اتهام ١٣ قتل اعدام می‌شوند

دو عضو باندی موسوم به خون‌آشامان شمال که ١٣ نفر را به قتل رسانده‌اند، به اعدام محکوم شدند. اعضای این باند مشمول بر دو قاتل، پنج همدست و ۹ مال‌خر بودند که جنایت‌

٢ خون آشام شمال به اتهام ١٣ قتل اعدام می شوند

عبارات مهم : اسلحه

دو عضو باندی موسوم به خون آشامان شمال که ١٣ نفر را به قتل رسانده اند، به اعدام محکوم شدند. اعضای این باند مشمول بر دو قاتل، پنج همدست و ۹ مال خر بودند که جنایت های سریالی خود را از سال ١٣٧٩ تا ١٣٩٤ در شمال کشور انجام دادند. هشتم فروردین ۹۴ خبر دزدی مسلحانه منجر به جرح به مرکز ۱۱۰ استان گلستان اعلام و تحقیقات در این زمینه شروع شد تا اینکه مجروح، سه روز بعد از اتفاق جان باخت.

به گزارش شرق ؛زنی که هنگام اتفاق همراه مقتول بود، در بازجویی ها گفت قاتلان کلاه کشی، کلاشینیکف و موتورسیکلت داشتند. او توضیح داد: قاتلان جلوی ما را گرفتند و گفتند ماشین را می خواهند و آن را چند روز دیگر بعد می دهند، ولی با مقاومت مقتول مواجه شدند و ابتدا تیر هوایی شلیک کردند سپس گلوله ای به او زدند. کارآگاهان، درحالی که ردی از سارقان مسلح وجود نداشت، پرونده دزدی های مسلحانه سال های گذشته را بررسی کردند و از این طریق به سرنخ هایی دست یافتند. همچنین پوکه های جمع آوری شده است از صحنه های چند دزدی مسلحانه را باهم مطابقت دادند که مشخص شد همه از یک سلاح شلیک شده است اند.

مأموران با بررسی دقیق پرونده ها، به فردی به نام وحید رسیدند و او را ۲۰ روز تحت کنترل قرار دادند تا اینکه مشخص شد پدر وحید که حدود ۵۰ سال دارد، سارق باسابقه ای بوده هست. با تکمیل شدن اطلاعات وحید، پدر و برادر او دستگیر شدند و برادر وحید به نام رضا، در بازجویی ها به چند فقره دزدی و حضور در دزدی مسلحانه اعتراف کرد. با دریافت این اطلاعات، مشخص شد که حسین در چهار فقره دزدی حضور داشته و از اسلحه استفاده کرده و پسرها فقط او را اسکورت می کردند.

٢ خون‌آشام شمال به اتهام ١٣ قتل اعدام می‌شوند

حسین در بازجویی ها با اعتراف به دزدی ها ابعاد جدیدی از پرونده را فاش کرد و از حضور فردی دیگر هم نام خودش خبر داد و تلاش کرد قتل ها را گردن او بیندازد. به این ترتیب، متهم چهارم نیز دستگیر و از محل سکونت او اسلحه کلاشینیکف و کلت کشف شد. در ادامه تحقیقات فاش شد متهم چهارم در ۱۱ فقره قتل حضور داشته است که ۱۰ فقره مستقیم بوده و یک فقره هم به دست فردی به نام تیمور انجام شده، ولی خود تیمور هنگام دزدی کابل برق فوت شده است هست. بازجویی تکمیلی از متهمان فاش کرد که آنها از سال ١٣٧٩ تا ١٣٩٤ در شمال کشور در مجموع ١٣ فقره قتل با انگیزه های مختلف، به خاص دزدی و انتقام جویی انجام داده اند، همچنین ٨٠ دزدی مسلحانه مرتکب شده است اند.

«حسین. س» در بازجویی ها گفت: درست است که ١١ فقره قتل را انجام دادم، ولی همه فکر می‎کنند که این قتل‎ها تنها به علت دزدی بوده، درحالی که زیاد آنها با عنوان مواد مخدر و بعضی به علت پرسشها خانوادگی بوده هست. او تأکید کرد: در یک مورد اعضای باند گزارش دادند که در مکانی تراکتوری وجود دارد که صاحب آنجا مواد مخدر و پول زیاد هم نگهداری می‎کند که به آنجا رفتیم و در نهایت با توجه به اینکه درگیر شده است بودیم، جهت جلوگیری از گیرافتادن در چنگال پلیس، صاحب آنجا را کشتیم و فرار کردیم. این عضو خطرناک باند «خون‎آشام شمال» به بعضی از جرائم ارتکابی در یکی از کشورهای همسایه اشاره و خاطرنشان کرد: در آنجا من تریاک معامله می‎کردم و شغل مهم ام قاچاق مواد مخدر است.

دو عضو باندی موسوم به خون‌آشامان شمال که ١٣ نفر را به قتل رسانده‌اند، به اعدام محکوم شدند. اعضای این باند مشمول بر دو قاتل، پنج همدست و ۹ مال‌خر بودند که جنایت‌

او اظهار کرد: من تا نشانه خاصی نداشته باشم، کسی را نمی‎کشم؛ جهت مثال اگر می‎دانستم که فردی ١٠ میلیون تومان پول دارد و من هم اسلحه دارم، در ابتدا می‎خواستم که بدون درگیری پول را بدهد و اگر مقاومت می‎کرد جهت حفظ جان خودم و از ترس، بلافاصله او را می‎کشتم. متهمان بعد از تکمیل پرونده محاکمه شدند و اکنون حکم آنها به تأیید دیوان عالی کشور رسیده است.

بر اساس اعلام هادی هاشمیان، مدیر کل دادگستری گلستان، دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم این پرونده هشت هزار صفحه ای را به اعدام در ملأعام و متهم ردیف سوم را به تبعید محکوم کرد که حکم در دیوان عالی کشور هم تأیید شد.

واژه های کلیدی: اسلحه | اعدام | پرونده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs