صدازدنی تصویب بودجه مستمری بگیران اخبار اجتماعی

صدازدنی: تصویب بودجه مستمری بگیران اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی پسر می خواهید یا دختر؟

«کرفس بخور، دختر می شود. آب هندوانه بنوش حتما پسر می شود. برو پیش فلانی برایت دعای پسرشدن بخواند. فصل پاییز وقت خوبی جهت دختردار شدن است.» این جمله هایی است که

پسر می خواهید یا دختر؟

پسر می خواهید یا دختر؟

عبارات مهم : تغذیه

«کرفس بخور، دختر می شود. آب هندوانه بنوش حتما پسر می شود. برو پیش فلانی برایت دعای پسرشدن بخواند. فصل پاییز وقت خوبی جهت دختردار شدن است.» این جمله هایی است که پیش از اینکه والدین تصمیم به شکلگیری فرزند بگیرند و در وقت بارداری از آشنایانمی شنوند؛ بسته به سلیقه پدر یا مادر افراد اطلاعات تغذیه ای را در اختیار والدین قرار می دهد.

پسر می خواهید یا دختر؟

براساس اطلاعات موجود خوراکی ها تاثیر تعیین کننده ای بر جنسیت جنین دارند. مواد خوراکی مانند کاهو، توت فرنگی، خرمالو، هل و زعفران در هنگام بارداری احتمال پسرزایی را زیاد کردن می دهد و مصرف ماست، ترشی و تخم مرغ جنین را دختر می کند. جهت تعیین آینده جنسیت فرزندی که قرار است به دنیا بیاید، سه ماه قبل از بارداری مورد نیاز است که مادر مصرف حداقل 5 لیوان لبنیات مثل شیر، ماست، کشک و … را رعایت کند. انار، آلبالو و …. هر کدام که استفاده می شود به اندازه 5 میوه میانگین باشد. خوردن لواشک، ترشی و کلاً چیزهای ترش جهت دختر دار شدن مهم است.

فرناز مشیری، متخصص زنان و وضع حمل در گفت وگو با «ابتکار» با اشاره به این عنوان که عواملی مانند تغذیه و روش های آزمایشگاهی در تعیین جنسیت جنین تاثیر گذار هست، می گوید: «در روش تغذیه تا 60 درصد می توان جنسیت نوزاد را مشخص کرد و در روش های آزمایشگاهی این میزان تا 100 درصد نیز زیاد کردن می باید.» مشیری چند روش دیگر نظیر «روش وقت بندی مقاربت (تعیین وقت تخمک گذاری)»، «روش شستشوی مهبلی (واژن)»، «روش وقت بندی ماهیانه مقاربت»، «روش تعیین میزان اسپرم»، «روش نشاندار کردن لیزری گامتها» و «روش PGD – IVF» را نیز از مواردی می داند که در تعیین جنسیت فرزند تاثیرگذار است.

«کرفس بخور، دختر می شود. آب هندوانه بنوش حتما پسر می شود. برو پیش فلانی برایت دعای پسرشدن بخواند. فصل پاییز وقت خوبی جهت دختردار شدن است.» این جمله هایی است که

این متخصص زنان و وضع حمل می گوید: «هیچ چیز صددرصدی نیست، ممکن است در روش های آزمایشگاهی ما بتوانید 100 درصد جنسیت جنین را تعیین کنیم ولی درصد احتمال بارداری 50 به 50 درصد هست. همانطور که ما نمی توانیم احتمال چند قلوزایی را زیاد کردن دهیم و تنها این عنوان باید به صورت ارثی در خانواده افراد وجود داشته باشد.»

مشیری در ارتباط با زیاد کردن احتمال مصرف تغذیه و رسیدن به جنس دلخواه فرزند، می گوید: «مصرف تغذیه درست در کنار روش هایی مانند اوج بردن حجم اسپر و یا بالابردن y می تواند پسردار شدن را تا 75 درصد زیاد کردن دهد.»

شاید پرسیده شود، چگونه پیش از شکل گیری جنین می توان احتمال جنسیت دلخواه فرزند را اوج برد؟ با انجام سونوگرافی روز تخمک گذاری مشخص می شود، اگر درست هنگامی که تخمک از تخمدان رها شود، عمل نزدیکی صورت گیرد، اسپرم ها حرکت سریعی دارند و هنگامی که که وارد تخمک می شوند باعث به وجود آمدن جنین پسر می شوند. حال اگر قبل از تخمک گذاری نزدیکی انجام شده است باشد، احتمال این که جنین دختر شود خیلی زیاد هست. اگر ما بخواهیم در گزینش جنسیت دختر را داشته باشیم، باید قبل از تخمک گذاری نزدیکی انجام شود، که این یک مقدار شانس باروری را پایین می آورد و اگر قصد پسر دار شدن باشد، به مادران پیشنهاد می شود لحظه ای که تخمک آزاد می شود عمل نزدیکی را انجام دهند، با این شرایط چون تخمک همان لحظه آزاد شده است شانس باروری بالاتر می رود.

پسر می خواهید یا دختر؟

گفتنی است براساس اطلاعات موجود، «فصل» هیچ دخالتی در تعیین جنسیت ندارد و یا کمترین تاثیر را در این فرآیند بازی می کند. به طور کلی جنین های xx که مربوط به دختران هست، مقاومتر بوده و می توان گفت معمولا تعداد جنین دختر زیاد می شود.

براساس مطالعات انجام شده است به وسیله موسسه های تعیین جنسیت در کشورهای نظیر آمریکا، استرالیا و کانادا حدس جنسیت جنین با استفاده از جدول ماه و سال و سن والدین نیز یکی از روش هایی است که در تعیین جنسیت فرزند تاثیرگذار هست. این روش نشان می دهد که وقوع بارداری در هر ماه، احتمال تولد کدام جنس را زیاد می کند.

«کرفس بخور، دختر می شود. آب هندوانه بنوش حتما پسر می شود. برو پیش فلانی برایت دعای پسرشدن بخواند. فصل پاییز وقت خوبی جهت دختردار شدن است.» این جمله هایی است که

فرارو دراین باره نوشته بود: «آنها چرتکه می اندازند که مثلاً اگر ۳۰ ساله هستید جهت دختر داشتن مورد نیاز است در ماه اردیبهشت باردار شوید. موسسه های تعیین جنسیت مدعی هستند که این روش زیاد از ۹۰ درصد جواب می دهد. البته این قانون دو تبصره هم دارد؛ اول این که تعیین وقت تخمک گذاری تجربه و دقت زیادی را می طلبد و یک اشتباه کوچک حتی در حد ۱۲ ساعت هم می تواند نتیجه را برعکس کند. دومین توصیه هم مربوط به وقت شروع این پروسه هست. جهت به دست آوردن فرزند دلخواه باید 3 ماه قبل از بارداری اقدام شود.»

اخبار اجتماعی – ابتکار

پسر می خواهید یا دختر؟

واژه های کلیدی: تغذیه | فرزند | نزدیکی | بارداری | تعیین جنسیت | تعیین جنسیت جنین | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs